Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Loď plná uprchlíků se převrhla u Mauretánie. Desítky mrtvých

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nejméně 58 migrantů zahynulo ve středu v Atlantickém oceánu u západoafrické Mauritánie, když se jejich loď převrhla. Informovala o tom Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Agentura AP to označila za jedno z největších letošních neštěstí na cestě migrantů snažících se dostat do Evropy.

O zkáze lodi, na jejíž palubě bylo přinejmenším 150 lidí včetně žen a dětí, napsala na twitteru šéfka mise IOM v Mauritánii laura lungarottiová.

Mauritanian authorities say up to 57 people are dead after a vessel carrying migrants sank off its coast today. Survivors told IOM staff the vessel left The Gambia last Weds. with at least 150 people aboard. Help is being provided to 83 survivors by the government, IOM & UNHCR.

— IOM - UN Migration (@UNmigration) December 4, 2019

Přeživší vypověděli, že loď vyplula 27. listopadu z Gambie. Podle lungarottiové mauritánské úřady dobře koordinují záchranné akce.

Gambie, odkud v letech 2014 až 2018 přišlo do Evropy přes 35.000 lidí, se dosud podle AP k incidentu nevyjádřila.

Témata:  Mauretánie uprchlíci Gambie

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 16:51

Tohle knihkupci přehnali? Radka Třeštíková zastavila vydání své nové knihy

Vydání nové knihy autorky Radky Třeštíkové s názvem Někdo to udělat musel se nečekaně odkládá. Spisovatelka se rozhodla celý projekt pozastavit v reakci na postup knižních distribucí a e-shopů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.