Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Londýnské nemocnice musely přestat operovat. Zasáhl je kyberútok.

Nemocnice, ilustrační foto
Nemocnice, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V důsledku kybernetického útoku museli ve více nemocnicích v Londýně odložit operace. Přerušeny byly i transfúze krve, informoval server Health Service Journal (HSJ). 

Důvodem potíží byl "závažný IT incident" ve firmě, která nemocnicím dodává diagnostické služby, ukazují podle NSJ interní zprávy britského Národního zdravotního systému (NHS).

Některé operace přeložily do jiných zdravotnických zařízení.

Počítačový útok postihl zejména nemocnice Guy's a St. Thomas'. Informace o něm potvrdila pro britskou tiskovou agenturu PA Media nemocnice King's College Hospital.

Podle zprávy HSJ šlo o útok tvz. ransomwarem, při kterém pachatelé zašifrují údaje firem či veřejných institucí a žádají výkupné za jejich odkódování. Zdroj portálu uvedl, že zpřístupnění údajů nemocnic potrvá "spíše týdny než dny".

Témata:  Velká Británie nemocnice

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.