reklama

Nošení roušek v prostředcích hromadné dopravy má být povinné od pondělka. Kdy začne platit vakcinační nařízení týkající se státních zaměstnanců, nebylo ihned jasné. Orbánův mluvčí dále oznámil, že vláda podpoří soukromé společnosti ve snaze vyžadovat očkování od zaměstnanců, "budou-li to považovat za nutné", napsala agentura Reuters.

Maďarsko se podobně jako další země střední a východní Evropy potýká s novým rozmachem koronavirové nákazy. Ve středu ohlásilo 3125 nově zachycených infekcí, což byl nejvyšší denní součet od dubna, a dnes přibylo dalších 4039 případů.

Země eviduje méně nákaz na počet obyvatel než Česko, má ale vyšší bilanci hospitalizací. Podle dnešních vládních údajů je v maďarských nemocnicích 1970 pacientů s covidem-19, z nichž 204 vyžaduje podporu dýchání. Počet úmrtí připisovaných covidu-19 narostl o 45 na celkových 30.692.

S 59 procenty plně naočkovaných obyvatel je na tom Maďarsko lépe než zbývající země Visegrádské skupiny. Od začátku srpna maďarská vláda nabízí lidem posilovací dávku očkování, kterou zatím dostalo 12 procent obyvatel.

reklama