Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Markíza: Slovenská policie obvinila z terorismu ženu, již dopravila z Kurdistánu

Policie SR, ilustrační fotografie.
Policie SR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie na Slovensku podle televize Markíza obvinila z terorismu a dalších trestných činů ženu, kterou o víkendu dopravil do země z iráckého Kurdistánu vládní letecký speciál. Detaily k případu slovenské úřady zatím nezveřejnily.

Markíza uvedla, že žena čelí stíhání ze založení a podpory teroristické skupiny, válečného bezpráví a ohrožení mravní výchovy mládeže. Za to jí v případě prokázání viny u soudu hrozí až doživotí.

Podle televize není známo, co obviněná v Kurdistánu dělala a jak se tam dostala. Případem se zabývá elitní slovenská policejní jednotka.

Témata:  policie SR Slovensko terorismus

Související

Aktuálně se děje

6. dubna 2026 5:00

Počasí se dnes ochladí. Tepleji nebude ani o příštím víkendu

Po sérii rekordně teplých dní čeká Česko v nadcházejícím týdnu citelné ochlazení a návrat k typickému dubnovému počasí. Pondělí odstartuje s oblačnou oblohou, přičemž v severovýchodní části území se mohou ojediněle vyskytnout přeháňky, které budou v polohách nad 800 metrů sněhové. Během dne se však oblačnost protrhá na polojasno až skoro jasno s nejvyššími teplotami mezi 11 a 15 °C, na severu Čech bude kolem 10 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy