Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ministryně obrany Černochová je ve Vietnamu, jednala s tamním resortním kolegou

Jana Černochová
Jana Černochová
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Česká ministryně obrany Jana Černochová dnes ve Vietnamu, kde je na několikadenní oficiální návštěvě, jednala se svým protějškem Phan Van Giangem. V tiskové zprávě to uvedla Česko-vietnamská společnost. České ministerstvo obrany zatím o podrobnostech jednání v komunistické zemi neinformovalo.

Během rozhovorů podle Česko-vietnamské společnosti ministr obrany asijského státu vyjádřil přesvědčení, že "dlouhodobé přátelství mezi oběma zeměmi je příznivým předpokladem pro vzájemnou spolupráci". Podle zpravodajského webu vietnamplus.vn Hanoj také dala najevo, že "vysoce oceňuje aktivní roli" Česka při předsednictví Evropské unii.

Obě strany se podle webu dohodly na další podpoře vazeb v oblasti obrany prostřednictvím návštěv delegací na všech úrovních a spolupráce v oblasti vzdělávání lidských zdrojů.

Česko-vietnamská společnost v souvislosti s návštěvou české ministryně připomněla, že Vietnam v příštích letech obdrží první sériově vyrobené letadlo nové generace L-39NG z Aera Vodochody. Celkem by jich stomilionová země měla na základě dohody z loňska koupit dvanáct.

Témata:  Jana Černochová Vietnam

Aktuálně se děje

17. června 2024 15:53

V Libavé explodovala munice, armáda potvrdila jedno úmrtí

Ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce došlo dopoledne během plánovaného výcviku pyrotechniků k výbuchu zatím nespecifikované munice. Na místě zasahovaly vrtulníky Zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo obrany později informovalo, že výbuch si vyžádal jednu oběť.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy