Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Moskva řeší, co bude s komplexem, kde útočili teroristé z IS

Rusko, ilustrační foto
Rusko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Komplex Crocus City Hall na předměstí Moskvy, kde došlo na konci března k teroristickému útoku, nebude po obnovení provozu fungovat jako koncertní sál. Březnový útok nepřežilo více než 140 lidí. 

"Koncertní sál tam už nebude," uvedl v sobotu gubernátor Moskevské oblasti Andrej Vorobiov pro ruskou státní agenturu RIA Novosti. Politik nicméně neprozradil, k čemu by měl komplex v budoucnosti sloužit. Crocus City Hall se otevřela veřejnosti v roce 2009. O čtyři roky později hostila světovou soutěž krásy Miss Universe, zorganizoval ji tam bývalý americký prezident Donald Trump. 

Útok v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy se odehrál na konci března. Podle dostupných informací ho nepřežilo 143 lidí. Další stovky osob utrpěly zranění. K odpovědnosti za čin se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. 

Například list The Washington Post po útoku napsal, že USA s více než dvoutýdenním předstihem varovaly Rusko před hrozbou teroristického útoku, který může ohrozit velké množství civilistů. Moskva už dříve přiznala, že od Washingtonu obdržela informace o možné hrozbě.

Kromě americké ambasády v Rusku před hrozbou veřejně a oficiálně varovalo například i české velvyslanectví. "V návaznosti na aktuální zprávy o možných útocích extremistických skupin ve velkých ruských městech Velvyslanectví České republiky v Moskvě vyzývá české občany, jež se nachází na území Ruska, ke zvýšené opatrnosti. Rovněž doporučujeme vyhýbat se místům s velikou koncentrací osob," uvedlo velvyslanectví v pátek 8. března na webu.

Témata:  Rusko

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy