Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Moskva tvrdí, že ruské letectvo dnes zabilo přes 200 ukrajinských vojáků

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Rusko tvrdí, že jeho letectvo dnes zabilo přes 200 ukrajinských vojáků a zničilo 23 obrněných vozidel. Ruské rakety prý navíc zasáhly 17 ukrajinských vojenských objektů a zničily také jedno velitelské stanoviště a sklad raket a dělostřelectva. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ruské armády.

Agentura TASS uvedla, že ruské síly dnes sestřelily také jeden ukrajinský bitevní letoun Su-25 a dvojici dronů. Mezi cíli zasaženými raketami podle ní bylo i pět skladů munice a pohonných hmot.

Útok na letiště v Oděse na jihu Ukrajiny, o němž dnes informovaly tamní úřady, Moskva nezmínila. Agentura DPA uvedla, že při něm nebyl nikdo zraněn. Startovací dráha letiště je ale vyřazena z provozu.

Témata:  Ruská armáda válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 17:08

Michal David zrušil vystoupení na slovenském festivalu. Pořadatelé údajně nedodrželi podmínky

Zpěvák Michal David zrušil své plánované sobotní vystoupení na slovenském festivalu Rock pod Kameňom v Belej nad Cirochou. Podle oficiálního vyjádření jeho týmu na sociálních sítích bylo důvodem kompletního odřeknutí koncertu nedodržení smluvních podmínek ze strany pořadatele, přičemž David měl na akci vystoupit společně se skupinou Kvatro v sobotu 27. června 2026.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy