Agentura Ukrinform později s odvoláním na starostu města Rivne informovala, že při raketových útocích ruských vojsk v oblasti bylo zraněno několik lidí, jejich počet zatím neupřesnila.

"V noci na 21. března (dnešek) byl proveden útok vysoce přesnými střelami s plochou dráhou letu na výcvikové středisko pro zahraniční žoldnéře a ukrajinské nacionalistické formace na cvičišti Nová Ljubomyrka v Rivnenské oblasti. Bylo zlikvidováno přes 80 žoldnéřů a nacionalistů," prohlásil Konašenkov.

Podle ukrajinské agentury Ukrinform ruské síly podnikly dva raketové útoky na jedno z výcvikových středisek v Rivnenské oblasti. "Podle předběžných údajů je několik zraněných. Později budeme informovat podrobněji," uvedl starosta města Rivne Oleksandr Tretjak na sociální síti Telegram.

Od začátku války na Ukrajině ruská armáda ztratila jednoho generálmajora, sedm plukovníků, jednoho námořního kapitána prvního stupně, devět podplukovníků, 20 majorů a 70 nižších důstojníků. Vyplývá to z oznámení ruských představitelů a místních médií uvedla televize BBC.

Ačkoliv Rusko podle Ukrajiny od začátku války ztratilo kolem 15 tisíc vojáků, samo se k počtu zemřelých dlouho nevyjadřovalo. 2. března poprvé a zatím naposledy uvedlo, že na Ukrajině zahynulo 498 vojáků. Podle BBC se ale od té doby podařilo potvrdit jména 557 zabitých ruských vojáků.

Se zcela odlišnými odhady pak operují americké zpravodajské služby. Ty podle serveru The New York Times uvádí, že na Ukrajině již přišlo o život zhruba 7000 ruských vojáků.