Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Moskva: Ukrajinské útoky v Ruskem okupované vesnici zabily 19 lidí

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Po pátečních ukrajinských útocích na vesnici Sadove, kterou okupuje Rusko v Chersonské oblasti, zahynulo nejméně 19 lidí, jak oznámily proruské okupační úřady. Informovala o tom agentura Reuters.

"Po bombardování obce Sadove ukrajinskými jednotkami byl zničen obchod s mnoha návštěvníky a zaměstnanci. Devatenáct lidí zahynulo a pět dalších bylo zraněno," uvedl na Telegramu Vladimir Saldo, gubernátor oblasti dosazený Moskvou.

Tyto informace nebylo možné okamžitě nezávisle ověřit, poznamenává Reuters. Ukrajinské síly znovu dobyly velká území Chersonské oblasti koncem roku 2022, ale některé části této oblasti jsou stále pod kontrolou ruských sil.

Chersonská oblast se nachází na jihu Ukrajiny a před válkou tam žilo více než jeden milion obyvatel.
 
 

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

7. prosince 2025 18:16

Léčebný psilocybin bude legální. Lékaři budou moci předepisovat látky z lysohlávek

Pacienti trpící depresí by mohli již od ledna příštího roku získat přístup k experimentální terapii, která využívá psilocybin. Tato látka, obsažená v psychoaktivních houbách lysohlávkách, bude sloužit jako alternativa v případech, kdy standardní léčba selhává. Využití psilocybinu by se mělo týkat například jedinců, kteří nereagují na klasické antidepresivní léky, a také pacientů s onkologickým onemocněním.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy