Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Moskva: Ukrajinské útoky v Ruskem okupované vesnici zabily 19 lidí

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Po pátečních ukrajinských útocích na vesnici Sadove, kterou okupuje Rusko v Chersonské oblasti, zahynulo nejméně 19 lidí, jak oznámily proruské okupační úřady. Informovala o tom agentura Reuters.

"Po bombardování obce Sadove ukrajinskými jednotkami byl zničen obchod s mnoha návštěvníky a zaměstnanci. Devatenáct lidí zahynulo a pět dalších bylo zraněno," uvedl na Telegramu Vladimir Saldo, gubernátor oblasti dosazený Moskvou.

Tyto informace nebylo možné okamžitě nezávisle ověřit, poznamenává Reuters. Ukrajinské síly znovu dobyly velká území Chersonské oblasti koncem roku 2022, ale některé části této oblasti jsou stále pod kontrolou ruských sil.

Chersonská oblast se nachází na jihu Ukrajiny a před válkou tam žilo více než jeden milion obyvatel.
 
 

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.