Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mrtvou Španělku objevili v jejím bytě až po 15 letech, celou dobu platila účty

Španělsko, Madrid
Španělsko, Madrid
Foto: Pixabay

Španělští hasiči našli v bytě v madridské čtvrti Ciudad Lineal mumifikované tělo ženy, která zemřela nejspíš už před 15 lety. Její smrti si ale nikdo nevšiml, protože se z jejího bankovního účtu, kam dál pravidelně chodil důchod, strhávaly všechny předepsané platby za nájemné i služby. O případu tento týden informovala španělská média.

Isabel Riveraová se narodila v roce 1926 a v bytě v ulici José del Hierro bydlela od roku 1965. Pro sousedy se ale v poslední době stala jakýmsi fantómem, protože ji nikdo v domě už přes deset let neviděl.

Nikdo z nich však neměl podezření, že by žena už nebyla mezi živými, protože dál poctivě platila účty za elektřinu, za vodu i za údržbu domu. Do schránky jí chodila pošta i volební lístky.

Na to, že stařenka je už nejméně 15 let po smrti, se přišlo poté, co se po jejím osudu začala pídit vzdálená neteř. Na její výzvu se do bytu přes balkón dostali hasiči, kteří ve vaně objevili mumifikovanou mrtvolu.

Riveraová podle lékařů zemřela přirozeně při koupeli a díky přiměřené vlhkosti a cirkulaci vzduchu se její tělo nezačalo rozkládat. Proto na její smrt sousedy neupozornil ani zápach.

Témata:  Španělsko úmrtí zajímavosti

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy