Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Musk chystá pro uživatele sítě X dvě verze předplatného

Elon Musk
Elon Musk
Foto: Facebook

Elon Musk v pátek oznámil další chystané změny po převzetí sociální sítě X, dříve známé jako Twitter. Uživatelé budou mít možnost platit za jednu ze dvou verzí předplatného. Lišit se budou například zobrazováním reklam na platformě.

Na Muskovo dnešní oznámení upozornila DW. Sociální síť X chystá spuštění dvou verzí předplatného. "Jedné s nižší cenou a všemi funkcemi, ale se žádnou redukcí reklam, a druhou dražší bez reklam," napsal podnikatel na platformě. Další podrobnosti zatím neprozradil.

Noví uživatelé z Nového Zélandu a Filipín musí od tohoto týdne zaplatit dolar za možnost vstupu na platformu. Jde o testování nazvané "Not a Bot", jehož cílem je zredukování spamu a manipulace na X.

Na platformě došlo na konci září také k aktualizaci pravidel ochrany osobních údajů, upozornila na to zahraniční média v čele s BBC. Společnost uvedla, že nově na základě souhlasu bude moci shromažďovat a používat biometrické údaje uživatelů kvůli bezpečnosti, zabezpečení a identifikaci. Kromě toho chce X schraňovat informace o zaměstnání a vzdělání, zřejmě za účelem doporučování pracovních příležitostí či personalizace reklamy.

Vizionář Musk tehdy zároveň oznámil, že sociální síť umožní ve svém rozhraní video a audiohovory. Fungovat budou na operačních systémech iOS a Android, počítačích i noteboocích Mac. Zájemci k nim nebudou potřebovat telefonní číslo.

Avizované změny navazují na předchozí kroky, ať už šlo o výrazné snížení počtu zaměstnanců starajících se o bezproblémový chod platformy, obnovení dříve zrušených účtů či přejmenování sítě. Musk, který je nejbohatším člověkem na světě, ji loni koupil za 44 miliard dolarů.

Témata:  Elon Musk X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2025 17:09

V Polsku se mějte s foťákem na pozoru. Nově vás mohou zadržet

Popularita Polska mezi českými turisty roste, ale nově je nutné si dát u našich sousedů na jednu věc pozor. Od čtvrtka je zakázáno fotografování vojenských objektů a kritické infrastruktury bez povolení. Kdo se ho dopustí, může být pokutován či dokonce zadržen.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy