reklama

Na Muskovo dnešní oznámení upozornila DW. Sociální síť X chystá spuštění dvou verzí předplatného. "Jedné s nižší cenou a všemi funkcemi, ale se žádnou redukcí reklam, a druhou dražší bez reklam," napsal podnikatel na platformě. Další podrobnosti zatím neprozradil.

Noví uživatelé z Nového Zélandu a Filipín musí od tohoto týdne zaplatit dolar za možnost vstupu na platformu. Jde o testování nazvané "Not a Bot", jehož cílem je zredukování spamu a manipulace na X.

Na platformě došlo na konci září také k aktualizaci pravidel ochrany osobních údajů, upozornila na to zahraniční média v čele s BBC. Společnost uvedla, že nově na základě souhlasu bude moci shromažďovat a používat biometrické údaje uživatelů kvůli bezpečnosti, zabezpečení a identifikaci. Kromě toho chce X schraňovat informace o zaměstnání a vzdělání, zřejmě za účelem doporučování pracovních příležitostí či personalizace reklamy.

Vizionář Musk tehdy zároveň oznámil, že sociální síť umožní ve svém rozhraní video a audiohovory. Fungovat budou na operačních systémech iOS a Android, počítačích i noteboocích Mac. Zájemci k nim nebudou potřebovat telefonní číslo.

Avizované změny navazují na předchozí kroky, ať už šlo o výrazné snížení počtu zaměstnanců starajících se o bezproblémový chod platformy, obnovení dříve zrušených účtů či přejmenování sítě. Musk, který je nejbohatším člověkem na světě, ji loni koupil za 44 miliard dolarů.