Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž, jenž obtěžoval britského experta na boj s covidem, musí do vězení

Věznice
Věznice
Foto: Pixabay

Mladý muž, který loni v červnu v centru Londýna obtěžoval hlavního poradce britské vlády pro boj s covidem Chrise Whittyho, byl odsouzen k osmitýdennímu pobytu ve vězení. Na svých internetových stránkách o tom informuje britská rozhlasová a televizní stanice BBC.

Čtyřiadvacetiletý Jonathan Chew se u soudu v londýnském Westminsteru přiznal, že Whittyho schválně obtěžoval a snažil se ho zastrašit. Na hojně sdíleném videu zveřejněném na sociálních sítích Chew se svým komplicem na Whittyho dotírali a sahali na něj. Oba byli opilí a snažili se Whittyho donutit, aby se s nimi vyfotil na selfie. Whittymu se nic nestalo.

Video ukazující obtěžování Whittyho, který se stal jednou z tváří boje proti covidu v Anglii, vyvolalo vlnu kritiky. Odsoudil ho třeba britský premiér Boris Johnson, po jehož boku Whitty v uplynulých měsících vystupoval na tiskových konferencích a radil lidem, jak se ochránit před koronavirem.

Kromě vězení soud uložil Chewovi peněžitý trest ve výši 1058 liber (přes 31.000 korun). Jeho komplicovi soud už loni v létě vyměřil osmitýdenní trest s vězením s podmínečným odkladem na dva roky.

Témata:  Velká Británie věznice

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.