reklama

Úřady se k incidentu zatím nevyjádřily, podle tisku ale nejspíš souvisel s vyřizováním účtů na pracovišti. Pravděpodobný pachatel byl dlouholetým administrativním zaměstnancem prefektury, napsal server bfmtv.com.

Starostka francouzské metropole Anne Hidalgová na twitteru uvedla, že "bilance útoku je tragická a několik policistů přišlo o život". Mezi oběťmi jsou podle tisku tři muži a jedna žena.

Okolí prefektury, která se nachází naproti chrámu Notre-Dame na ostrově Île de la Cité, policisté uzavřeli, stejně jako blízkou stanici metra Cité. Kromě policistů na prefektuře zasahují i hasiči, přijel prokurátor a ministr vnitra Christophe Castaner.

"Upřímně soucítím s rodinami obětí," napsal ministr na twitteru a dodal, že v myšlenkách je také se zaměstnanci prefektury.

Incident se stal kolem 13:00. "Pachatel začal útočit ve své kanceláři a pak se vydal do budovy. Jeho motiv zatím neznáme, nejspíš se přestal ovládat," řekl serveru bfmtv.com představitel policejních odborů Loïc Travers. Útočníka podle něj zneškodnil "jeden z kolegů při legitimní sebeobraně".

Podle některých serverů událost zřejmě souvisela s milostným románkem na pracovišti.

Loading...

2 komentáře (Poslední 03.10. 20:49) Napište svůj názor

reklama