reklama

Devatenáctiletý muž ze Southamptonu byl zatčen za vniknutí na pozemek a za držení útočné zbraně. Incident se stal v sobotu ráno.

Dnes policie oznámila, že se muž podrobil vyšetření svého duševního stavu. "Je zadržován na základě zákona o duševním zdraví a zůstává v péči zdravotnického personálu," uvedla dnes policie, která už dřív vyloučila teroristický motiv chování muže.

Dotyčný se nedostal do žádné z budov, ale ve Windsoru a kolem královské rodiny byla zpřísněna bezpečnostní opatření.

Podle britských médií použil zatčený k překonání kovového plotu provazový žebřík. Zbraní, kterou měl u sebe, byla podle bulvárního listu The Daily Mirror kuše. Další podrobnosti k případu policie neposkytla.

Bezpečnostní incidenty u britských královských rezidencí nejsou časté. Nejvážnější z doby panování současné královny se stal v roce 1982, kdy vetřelec vyšplhal po zdi Buckinghamského paláce a dostal se až do místnosti, kde ležela Alžběta II. v posteli. V roce 2016 se muž, který byl už dříve odsouzen za vraždu, přiznal k tomu, že neoprávněně vnikl do ochranné zóny kolem Buckinghamského paláce a ptal se, zda je královna doma.