policie Velká Británie

Policie Velké Británie

Noví zaměstnanci londýnské metropolitní policie jsou stále přijímáni bez osobních pohovorů

Svět

Noví zaměstnanci londýnské metropolitní policie jsou stále přijímáni bez osobních pohovorů, které by prověřily jejich motivy a hodnoty, což vyvolává obavy, že systémem proklouznou nepoctiví kandidáti. Navzdory několika skandálům tak do policejních řad vstupují noví adepti převážně na základě on-line hodnocení, nikoli osobního "grilování", od kterého bylo upuštěno během pandemie, uvedl deník The Times.

Policie Velké Británie

V řadách britské policie panuje kultura nenávisti k ženám, tvrdí zpráva inspekce

Svět

Kvůli nedostatečnému prověřování a opakovaným chybám policejních velitelů se u možná až tisícovek britských policistů vytvořila kultura nenávisti vůči ženám, a to jak kolegyním, tak ženám z řad veřejnosti. Ve své zprávě to uvádí Královská inspekce policejních, požárních a záchranných služeb (HMICFRS), o níž dnes informoval list The Guardian.

Královna Alžběta II.

Pohřeb Alžběty II. bude pro londýnskou policii největší bezpečnostní operací

Svět

Pondělní pohřeb britské královny Alžběty II. bude pro londýnskou policii největší bezpečnostní operací v historii. Na tiskové konferenci to dnes uvedl zástupce komisaře metropolitní policie Stuart Cundy. Očekává se, že se do Londýna přijedou rozloučit s královnou až stovky tisíc lidí a státního pohřbu panovnice, která minulý týden zemřela po sedmi desítkách let na trůně, se zúčastní prezidenti, premiéři a panovníci z celého světa.

Policie Velké Británie

V centru Londýna pobodal útočník dva policisty, byl zadržen

Svět

Dva policisté utrpěli dnes časně ráno zranění v centru Londýna, když na ně zaútočil muž ozbrojený nožem. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na londýnskou policii. Oba policisté byli převezeni do nemocnice, útočník byl zadržen.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Čeští policisté mají kvůli vyšetřování Vrbětic společný tým s Brity

Domov

Čeští detektivové, kteří vyšetřují výbuch muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku, vytvořili v únoru letošního roku vyšetřovací tým s britskými policisty, kteří pracují na případu otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Na webu o tom dnes informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Policie Velké Británie

Britská policie ukončila vyšetřování lockdownových večírků v Downing Street

Svět

Londýnská policie dnes oznámila, že uzavřela vyšetřování večírků v premiérské rezidenci v Downing Street pořádaných za koronavirové uzávěry. Za porušení tehdy platných nařízení rozdala 126 pokut, trest přitom neminul ani premiéra Borise Johnsona, jeho manželku Carrie a ministra financí Rishiho Sunaka. Premiérova kancelář dnes oznámila, že policie vůči Johnsonovi již žádné další kroky nepřijme.

Policie Velké Británie

Policie v Británii vyšetřuje až 50 možných válečných zločinů na Ukrajině

Svět

Britská policie dnes oznámila, že shromažďuje důkazy poté, co obdržela asi 50 oznámení o údajných válečných zločinech během ruské invaze na Ukrajinu. Informovala o tom agentura Reuters, podle které počet nahlášených případů ještě vzroste, protože do Británie stále přicházejí další ukrajinští uprchlíci.

Policie Velké Británie

Britská policie zatím nebude vyšetřovat večírky v Downing Street z doby uzávěr

Svět

Britská policie nebude vyšetřovat večírky, které se konaly v oficiální rezidenci premiéra Borise Johnsona za koronavirových uzávěr, pokud interní vládní vyšetřování nenajde důkazy o trestných činech. S odvoláním na metropolitní policii o tom informovala agentura Reuters. Británie dnes uvedla, že za uplynulý den se v zemi nakazilo koronavirem dalších více než 109.000 lidí.

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 20:14

Stoltenberg eskaluje napětí, reaguje Kreml na slova šéfa NATO

Rusko vnímá nejnovější vyjádření šéfa NATO Jense Stoltenberga jako další eskalaci napětí. Generální tajemník aliance v rozhovoru uvedl, že členské země bloku jednají v reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny o možném uvedení dalších jaderných zbraní do stavu pohotovosti. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy