Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok mečem v Londýně. Muž sekal do lidí i policistů

Policie Velké Británie
Policie Velké Británie
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

Muž zaútočil s autem a mečem na lidi na severovýchodním předměstí Londýna. Uvedla to v úterý místní policie, která podezřelého zadržela. Se zraněními bylo hospitalizováno v Hainaultu pět osob, informuje BBC.

Policie byla zalarmována krátce před 7:00 místního času (8:00 SELČ). Dostala hlášení, že na předměstí Hainault narazilo auto do domu a pobodaných bylo několik osob. "V této chvíli máme informace, že podezřelý pokračoval v útoku na další lidi a dva policisty," informovala policie v prohlášení. „Očekáváme aktuální informace o stavu zraněných,“ dodala.

Video: Muž s mečem „vjíždí do domu a začíná útočit na lidi“ v Londýně | Sky News

Očití svědci popsali, že viděli, jak podezřelý pobíhal v oblastí s mečem. Jeden svědek viděl, jak se skupina lidí snažila s mužem „bojovat“. Další slyšel křičet ženu. Záběry sdílené na sociálních sítích ukazovaly muže s dlouhým nožem v Laing Close.

"Podezřelý zaútočil na další lidi a dva policisty," uvedly zasahující jednotky.

Podle policie incident zřejmě nesouvisí s terorismem. Zadržen byl 36letý muž a policie uvedla, že další informace poskytne později, jakmile to bude možné.

Britský ministr vnitra James Cleverly sdělil, že je o události pravidelně informován. Ve svém příspěvku na sociálních sítích poděkoval policii a záchranářům a vyzval veřejnost, aby nešířila záběry incidentu na internetu.

Témata:  Londýn policie Velká Británie

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.