Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na americké školáky v Tyrolsku zaútočily krávy, zasahovali záchranáři

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Na 40 amerických školáků ve věku osm až 18 let v Tyrolsku zaútočily krávy. Skupina i s učiteli uprchla na kopec, kde však ztratila orientaci a po setmění musela přivolat pomoc. O nedělním incidentu dnes informovala agentura APA.

Američané narazili na stádo nepřívětivých krav v lokalitě Axamer Lizum nedaleko Innsbrucku. Žáci i čtyři doprovázející učitelé uprchli směrem k hoře Nockspitze, informovala policie.

Když se setmělo, učitelé nemohli najít zpáteční cestu a raději zavolali na tísňovou linku.

Horští záchranáři pak přivedli nezraněné, ale lehce podchlazené Američany na horskou pastvinu Birgitzalm, odkud je doprovodili do jejich ubytovny hasiči a horská policie.

Témata:  USA krávy

Související

Aktuálně se děje

22. dubna 2026 8:31

Začalo to špatným pocitem. Veronika Freimanová promluvila o rakovině

Veronika Freimanová otevřela jednu z kapitol svého života, na kterou by možná radši zapomněla, i když všechno dobře dopadlo. Oblíbená herečka se rozhodla promluvit o vážných zdravotních potížích, se kterými musela před lety zabojovat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy