Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na chorvatské dálnici shořel český autobus

Autobus, ilustrační foto
Autobus, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Na dálnici v Chorvatsku u tunelu Ledenik shořel v sobotu večer český autobus vezoucí 49 lidí. Informovaly o tom portál novinky.cz a Česká televize s odkazem na chorvatská média. Nikomu se nic nestalo.

Kvůli požáru byla uzavřena dálnice A1 v úseku Maslenica-Sveti Rok ve směru na Záhřeb. Na frekventovaném tahu, kudy jezdí turisté k moři, se vytvořila asi čtyřkilometrové kolona.

Na této dálnici nedaleko tunelu Sveti Rok zemřelo v červnu 2012 při nehodě autobusu s českými turisty osm lidí a dalších 43 utrpělo zranění. Příčinou havárie byl tehdy mikrospánek řidiče.

Témata:  Chorvatsko nehody autobusů Autobusy

Související

Aktuálně se děje

27. dubna 2026 8:26

Ve vazbě je kvůli útoku v Pardubicích další podezřelá osoba. Zadrželi ji v Bulharsku

Pardubický okresní soud poslal do vazby další osobu, která je podezřelá ze zapojení do březnového teroristického útoku v Pardubicích. Policisté si tuto osobu převzali před víkendem od kolegů z Bulharska. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy