reklama

Šíření koronaviru se podle Drostena, který v Německu patří mezi nejuznávanější experty, zastaví až v momentě, kdy budou dva ze tří lidí alespoň dočasně imunní, protože už infekci překonali.

"Při celkové populaci 83 milionů by dvě třetiny bylo téměř 56 milionů lidí, kteří by se museli infikovat, aby se šíření zastavilo. Při úmrtnosti 0,5 procenta by v tom případě bylo nutné počítat s 278.000 oběťmi koronaviru," řekl virolog listu Neue Osnabrücker Zeitung.

Sám ale posléze poznamenal, že samostatně takové výpočty dávají "málo smyslu", protože je třeba vzít v potaz čas. "V případě pomalého rozšiřování se oběti koronaviru ztratí v normální úmrtnosti," poznamenal s tím, že každý rok v Německu umírá 850.000 lidí. Jejich věkový profil je přitom podobný tomu u obětí nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19.

Ve spolkové republice bylo do dnešního rána podle údajů Institutu Roberta Kocha, který spadá pod ministerstvo zdravotnictví, zaznamenáno 534 případů nákazy. Nárůst o 185 případů od čtvrtečního dopoledne je zatím za jediný den nejrychlejším. Žádnou oběť na životě si v zemi infekce nevyžádala.

reklama