Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Mallorce se zřítila budova dvoupatrové restaurace. Mezi oběťmi jsou cizinci

Palma
Palma
Foto: Pixabay

Nejméně čtyři lidé přišli o život a 16 dalších bylo zraněno při zhroucení části budovy dvoupatrové restaurace na přímořské promenádě u města Palma, metropole španělského ostrova Mallorka. 

Sedm zraněných je ve "velmi vážném" a devět dalších ve "vážném" stavu, uvedla agentura AFP.

Většinu z obětí a zraněných tvoří cizinci a turisté, řekl médiím šéf místních hasičů Eder García. Zraněné převezli do několika nemocnic v ostrovní metropoli Palma.

Oběťmi by podle španělských médií měli být dva muži a dvě ženy.

K incidentu došlo přibližně ve 20:30 v restauraci Medusa Beach Club, kde se zřítila terasa v prvním patře.

Příčina neštěstí dosud není známa, úřady však považují za prozatím nejpravděpodobnější, že ke zhroucení došlo z důvodu přetížení.

Záchranáři se ještě v noci obávali, že v troskách by mohli objevit další lidi. Kolemjdoucí proto žádali o zachovávání ticha, aby slyšeli případné přeživší.

Témata:  Mallorka Španělsko

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.