Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Mallorce se zřítila budova dvoupatrové restaurace. Mezi oběťmi jsou cizinci

Palma
Palma
Foto: Pixabay

Nejméně čtyři lidé přišli o život a 16 dalších bylo zraněno při zhroucení části budovy dvoupatrové restaurace na přímořské promenádě u města Palma, metropole španělského ostrova Mallorka. 

Sedm zraněných je ve "velmi vážném" a devět dalších ve "vážném" stavu, uvedla agentura AFP.

Většinu z obětí a zraněných tvoří cizinci a turisté, řekl médiím šéf místních hasičů Eder García. Zraněné převezli do několika nemocnic v ostrovní metropoli Palma.

Oběťmi by podle španělských médií měli být dva muži a dvě ženy.

K incidentu došlo přibližně ve 20:30 v restauraci Medusa Beach Club, kde se zřítila terasa v prvním patře.

Příčina neštěstí dosud není známa, úřady však považují za prozatím nejpravděpodobnější, že ke zhroucení došlo z důvodu přetížení.

Záchranáři se ještě v noci obávali, že v troskách by mohli objevit další lidi. Kolemjdoucí proto žádali o zachovávání ticha, aby slyšeli případné přeživší.

Témata:  Mallorka Španělsko

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 12:52

Princezna Kate a rakovina: Ve společnosti se teď ledacos změní, zní z nemocnice

Britská princezna z Walesu Kate Middleton se dočkala neobvyklé a dojemné pocty. Královská zahradnická společnost (Royal Horticultural Society – RHS) oznámila, že nově vyšlechtěná odrůda růže ponese jméno Catherine’s Rose. Tento výjimečný květ má nejen okouzlující vzhled a vůni, ale také hluboký symbolický význam – připomíná osobní boj princezny s rakovinou a podpoří pacienty prostřednictvím charitativních příspěvků.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.