reklama

Jako nejfotografovanější turista na Mallorce v historii by se mohl do Guinnessovy knihy rekordů nejspíš zapsat pan Carsten, který z letadla s logem cestovní kanceláře TUI vystoupil na letišti Son Sant Joan v pondělí v 11:15 SELČ jako první. V modré košili a s rouškou s hvězdičkami přiletěl z německého Düsseldorfu. Fotoaparáty cvakaly, jako když právě vystoupila rocková hvězda či slavný fotbalista.

zdroj: YouTube

"Ani kvůli Messimu by nepřišlo tolik novinářů. To jsem ještě neviděl," komentoval pondělní přílet německých turistů jeden člen ochranky letiště, jehož citoval deník Diario de Mallorca. Podle něj se na přílet prvního letadla s turisty akreditovalo na 200 novinářů.

"V letadle byla skvělá atmosféra, všichni jsme moc rádi, že jsme tady," citoval místní deník pana Carstena, který přiletěl ve skupině 189 pasažérů letu X32312. "Německo a Mallorca měli k sobě vždy velmi blízko," řekl zástupce německé CK na Baleárských ostrovech Ian Livesey. Dodal, že všechny hotely, které se projektu účastní, musí dodržovat přísná hygienická pravidla nařízená místními úřady.

Také na letišti měl všechen personál i cestující ochranné roušky a turistům byla dálkovým skenerem změřena teplota. Už v letadle museli vyplnit formulář, v němž uvedli kontaktní údaje pro pobyt.

Všichni turisté s úsměvem procházeli letištní halou na Mallorce, někteří volali "Ať žije Španělsko". Novináři se předháněli v pokládání dotazů, nejprve na dálku, a posléze s některými turisty dělali rozhovory. "Jsme velmi šťastní, že jsme tady, čekali jsme měsíce, abychom mohli přijet," řekl anglicky mladý Němec, který přijel s těhotnou manželkou.

Manželský pár z Bonnu Thomas a Antonia si pochvalovali i dárek, který dostali v autobuse. "Podívej, jaký krásný ručník," radoval se Thomas podle deníku Diario de Mallorca. S velkým modrým ručníkem s nápes Illes Balears (Baleárské ostrovy) krátce po příjezdu do hotelu vyrazili s manželkou na pláž, opět jako celebrity za cvakání fotoaparátů novinářů.

"Strach nemám, Mallorca je coronafree," citovala místní média jednoho z německých turistů, kterých podle deníku El Mundo v pondělí přijelo na Mallorku z Düsseldorfu a Frankfurtu na 350. Do konce týdne jich Mallorca očekává asi 1200.

Vedení Baleárských ostrovů dohodlo se španělskou vládou tento pilotní projekt, v jehož rámci smí už od tohoto týdne organizovaně přicestovat několik tisíc německých turistů, aniž by museli do dvoutýdenní karantény, jako to zatím platí v ostatních částech Španělska. Celá země by se měla turistům z EU s výjimkou Portugalska otevřít 21. června.

reklama