Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Slovensku se v Tatrách utrhla lavina. Zavalila nejméně 16 lidí

Horská záchranná služba Vysoké Tatry
Horská záchranná služba Vysoké Tatry
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V Belianských Tatrách se utrhla vodní lavina, která zasáhla ve čtvrtek odpoledne přístřešek v Monkové dolině. Podle prvotních informací tam zůstalo zaklíněno několik osob. Operační středisko záchranné zdravotní služby (OS ZZS) SR o tom informovalo na sociální síti.

Podle prvotních informací je pod lavinou uvězněno 16 lidí. Na místě zasahuje horská záchranná služba, dvě pozemní posádky záchranářů a dva záchranné vrtulníky. Server topky.sk uvedl, že na místě jsou nejméně dva mrtví.

Zpráva Tatranského národního parku (TANAP) na sociální síti upozorňuje, že na turistické stezce Monkovou dolinou do Širokého sedla ve čtvrtek došlo k sesuvu půdy a značkovaná stezka je neprůchozí.

"Zeleně značená stezka je uzavřena až do odvolání. Uvedenému místu je třeba se vyhnout a neplánovat si v úseku ani túry během následujících dnů," doplnila.

Tragická událost v Monkové údolí si vyžádala minimálně dva lidské životy a čtyři zraněné. Lidé zůstali zaklíněni v přístřešku po zásahu vodní laviny. V oblasti byla vyhlášena mimořádná situace, řekl TASR starosta obce Ždiar Pavel Bekeš.

Témata:  Slovensko Vysoké Tatry laviny

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy