Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Slovensku výrazněji stoupl počet pacientů v nemocnicích kvůli koronaviru

Nemocnice, ilustrační foto
Nemocnice, ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Na Slovensku v pondělí výrazně stoupl počet pacientů v nemocnicích v souvislosti s koronavirovou nákazou, je nejvyšší od poloviny letošního června. Vyplývá to z dnešních údajů slovenských úřadů. Tempo šíření koronavirové infekce v zemi, která v očkování proti nemoci covid-19 zaostává za průměrem EU, se v posledních několika týdnech zrychlilo.

V úvodu tohoto týdne v nemocnicích na pětimilionovém Slovensku přibylo 73 lidí s potvrzeným covidem-19 nebo s podezření na toto onemocnění, celkově tak bylo hospitalizováno 250 těchto pacientů. Laboratoře potvrdily dalších 474 infikovaných.

Podle ministerstva zdravotnictví se naprostou většinou na počtu hospitalizovaných v souvislosti s koronavirem i pozitivně testovaných podíleli na Slovensku lidé, kteří nebyli vůbec nebo plně očkováni proti covidu-19.

Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský v pondělí odhadl, že počet infikovaných koronavirem v zemi v nadcházejícím období prudce poroste a svého vrcholu dosáhne zhruba na začátku října. Následně by přírůstky potvrzených případů nákazy měly výrazněji klesnout. Podle ministra počet hospitalizovaných v souvislosti s koronavirem během třetí vlny dosáhne nanejvýš poloviny hodnoty z předchozí druhé vlny, tedy zhruba 2000 pacientů.

Témata:  Slovensko koronavirus (coronavirus) COVID-19 nemocnice

Související

Aktuálně se děje

29. ledna 2026 4:00

Víkendová předpověď počasí. V Česku bude poměrně mrazivo

Blíží se víkend na přelomu ledna a února, který bude poměrně mrazivý. Ani přes den se totiž teploty nemusí na řadě míst dostat nad nulu. Může také slabě sněžit, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Hodiny posledního soudu

Hodiny posledního soudu se posunuly. Svět je nejblíže ke globální katastrofě v celé historii

Symbolické hodiny posledního soudu (Doomsday Clock) se posunuly na 85 sekund do půlnoci, což je nejblíže ke globální katastrofě v celé jejich historii. Odborníci z organizace Bulletin of the Atomic Scientists, kterou po druhé světové válce založili vědci jako Albert Einstein nebo Robert Oppenheimer, varují před bezprecedentním nárůstem rizik. Lidstvo se podle nich ocitlo v bodě, kdy agresivní nacionalismus a selhání politických elit urychlují cestu k apokalypse způsobené jadernými zbraněmi, klimatickou krizí a nekontrolovanými technologiemi.