Dosud nejvíce zjištěných případů infekce na Slovensku během jednoho dne, a to 1887 infikovaných, prokázaly testy minulý pátek.

Matovič na sociální síti sdílel fotografie z nemocnice v Uherském Hradišti, kde jsou podle něj zdravotníci kvůli pacientům s covidem-19 na pokraji fyzických a psychických sil. Slovenský premiér také uvedl, že vývoj ohledně nákazy na Slovensku kopíruje Česko se zpožděním 14 dnů.

Počet zjištěných nových případů infekce na Slovensku skokově stoupl minulý týden. Úřady v reakci ohlásily nová karanténní opatření, z nichž většina platila v zemi již letos na jaře během první vlny koronaviru.

Nově je na Slovensku zakázáno pořádání hromadných akcí, roušky jsou povinné ve městech a obcích i venku, hlavní hygienik dál omezil počet zákazníků v obchodech. V prodejnách s potravinami a v drogériích zase mohou během dvou hodin dopoledne mimo víkend nakupovat pouze senioři. Úřady uzavřely kina, divadla a fitnes centra, jakož i akvaparky. Restaurace nemohou podávat jídlo ve svých vnitřních prostorech.

Ze zmíněných omezení platí různé výjimky, například roušky nemusejí nosit malé děti ani lidé při sportování, pokračovat bez diváků mohou nejvyšší soutěže v pěti sportech, včetně fotbalové a hokejové ligy. Už v pondělí zavedly střední školy distanční formu výuky, od úterý zase platí na Slovensku zákaz shromažďování více než šesti osob mimo členů jedné domácnosti.