Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Slovensku zemřelo už přes 10.000 lidí, kteří se nakazili koronavirem

Vlajka Slovenska
Vlajka Slovenska
Foto: Pixabay

Na Slovensku už zemřelo přes 10.000 lidí, kteří se nakazili koronavirem. Informovalo o tom dnes slovenské ministerstvo zdravotnictví. Počet mrtvých se podle něj za posledních 24 hodin zvýšil o 77 na 10.025. Nákazu koronavirem odhalily PCR testy v zemi s 5,5 milionu obyvatel od počátku pandemie covidu-19 u 365.242 lidí.

V uplynulých sedmi dnech mělo Slovensko v kontextu pandemie sedmou nejvyšší míru úmrtnosti na světě, uvádí server Our World in Data. Nejvyšší míru úmrtnosti má podle této statistiky Maďarsko, v první desítce dále figurují Česká republika a Polsko.

Ve čtvrtek na Slovensku poprvé od začátku letošního ledna klesl počet hospitalizovaných v souvislosti s koronavirovou nákazou pod hranici 3000 pacientů, což je podle národního protiepidemického systému hlavní podmínka pro mírné uvolnění karanténních opatření.

V zemi nadále platí kromě jiného zákaz vycházení, ovšem s některými výjimkami. Jeho zavedení umožnil nouzový stav, který byl naposledy prodloužen do 28. dubna.

Témata:  Slovensko koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

8. července 2026 12:34

Trump naznačil, že americké příměří s Íránem je u konce

Americký prezident Donald Trump ve středu na summitu NATO prohlásil, že příměří mezi USA a Íránem je u konce. Trump sice připustil, že diplomatické rozhovory s Teheránem mohou pokračovat, ale zároveň označil Íránce za nemocné lháře, s nimiž se nedá na ničem dohodnout. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy