reklama

Všichni museli mít roušku a potvrzení o očkování proti covidu-19. Před pandemií se zde na silvestra běžně scházel skoro čtyřnásobek lidí. Přísahu na náměstí složil nově zvolený starosta, demokrat Eric Adams.

Úřady v souvislosti s nárůstem nakažených novou variantou omikron v pátek varovaly před bezuzdnými oslavami. Představitelé města nicméně trvali na uspořádání této významné silvestrovské akce, kterou chtěli demonstrovat nezdolnost New Yorku. Organizátoři původně doufali, že bude moci přijít více než 50 000 lidí.

Mezi účinkujícími na pódiu na Times Square měl být i rapper a herec LL Cool J. Ten se ale nakonec omluvil, neboť měl pozitivní koronavirový test.

"Je prostě skvělé, jak New York ukazuje celé zemi, že se vracíme zpět," řekl nový starosta. Tento nadějný pocit sdíleli i obyčejní lidé, napsala agentura AP.

"Když se ohlédnu zpátky, vnímám to tak trochu jako stresující rok, ale nebyl hrozný," konstatovala Lynn Cafarchiová, která se vydala na oslavy s manželem Petem. Dříve pracovala jako průvodkyně po New Yorku a v době, kdy se ekonomika zastavila a cestovní ruch upadal, byla nějakou dobu nezaměstnaná. "Stojíme tu a jsme rádi, že rok 2021 brzy skončí. Příští rok vyhlížíme s pozitivními očekáváními," řekla.