"Na ukrajinském území jich je asi 90.000 a dalších odhadem 22.000 se jich spokojeně schovává na hranicích v křoví," prohlásil Arestovyč v rozhovoru s ruským novinářem Markem Fejginem.

Generální štáb ukrajinské armády dnes ve svém pravidelném hlášení na facebooku uvedl, že ruská strana přišla od začátku ofenzivy o přibližně 21.000 vojáků. Tento údaj nelze nezávisle ověřit. Ruské ministerstvo obrany naposledy o svých ztrátách informovalo 25. března. Tehdy hovořilo o 1351 mrtvých vojácích.

Deník The Guardian s odvoláním na nejmenovaného evropského činitele tento týden napsal, že Rusko na východ Ukrajiny vyslalo vedle ruských vojáků až 20.000 žoldnéřů ze Sýrie, Libye a dalších zemí.

Činitel amerického ministerstvo obrany tento týden podle Reuters varoval, že Rusko dál posiluje svou vojenskou přítomnost na východě Ukrajiny ve snaze připravit novou ofenzivu. Rusové podle něj mají na Ukrajině 78 praporů, jejichž velikost se odhaduje na několik stovek až jeden tisíc vojáků. Před vypuknutím války Washington uváděl, že podél ukrajinských hranic Rusové nashromáždili něco přes 150.000 vojáků.