"Záchranáři během dne rozebírali zničené domy. Bohužel z trosek vytáhli těla ještě sedmi zemřelých. V Charkově tak do této chvíle zahynulo 17 lidí, včetně chlapce narozeného v roce 2009," uvedl Syněhubov na komunikační platformě Telegram.

V Krasnohradu, který se nachází asi 100 kilometrů od Charkova, zahynul při ruském raketovém úderu manželský pár ve svém vlastním domě. Jejich dvanáctiletou dceru vymrštila tlaková vlna z domu na dvůr, utrpěla vážná zranění, píše agentura Ukrinform. Zraněni podle ní byli při tomto úderu ve městě také další dva lidé.

Syněhubov označil ruské raketové údery na Charkov a Krasnohrad za teroristický útok a porušení pravidel války. "Ruští teroristé cíleně zasáhli obytné budovy raketami," uvedl gubernátor.

Ruská raketa Iskander zasáhla ve středu kolem 21:30 místního času (20:30 SELČ) třípatrový obytný dům v charkovské čtvrti Saltivskyj, dům zcela zničila a na místě vypukl obrovský požár, popsal Ukrinform. Kolem 05:00 místního času (04:00 SELČ) ruská armáda raketami ze systémů S-300 zaútočila na část města zvanou Slobidskyj, kde střely zasáhly tramvajové depo a způsobily škody na opravárenské dílně a ubytovně.

Ukrajinská média dříve napsala, že ruské rakety zasáhly charkovské ubytovny. Při jednom z úderů podle nich zasáhly místo, kde žilo asi 30 lidí, včetně seniorů a dětí. Mezi obyvateli bylo i několik lidí se sluchovým postižením, což komplikovalo pátrání v sutinách domu, uvedl server Ukrajinska pravda. Úřady v průběhu dne počty obětí upřesňovaly.

Podobná tvrzení bojujících stran není možné bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.