Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nad Kyjevem bylo zjištěno asi šest nepřátelských balónů, uvedla správa metropole

Kyjev
Kyjev
Foto: Pixabay

Nad Kyjevem bylo zjištěno asi šest nepřátelských balónů, přičemž ukrajinská protivzdušná obrana většinu z nich sestřelila. S odvoláním na kyjevskou správu o tom dnes informovala agentura Reuters a také server Ukrajinska pravda. Reuters píše, že šlo o ruské balóny. Podle úřadů mohly nést mimo jiné průzkumné zařízení.

"Předběžně bylo ve vzdušném prostoru Kyjeva zjištěno asi šest nepřátelských vzdušných cílů. Podle informací, které se upřesňují, šlo o balóny, které se pohybují v prostoru za působení větru," uvedla tisková služba kyjevské správy podle webu Ukrajinska pravda.

Městská správa předpokládá, že účelem vypuštění balonů bylo zřejmě "odhalení a vyčerpání" ukrajinské protivzdušné obrany. Trosky sestřelených objektů budou nyní analyzovány a poté bude finálně určen typ a charakteristika zařízení, píše Ukrajinska pravda.

Správa metropole uvedla, že balóny mohly nést kromě určitého průzkumného zařízení rovněž takzvané koutové odražeče, což jsou prostředky protiradiolokačního maskování.

Ukrajinská média o výskytu ruských průzkumných balonů v ukrajinském vzdušném prostoru informovala také o den dříve. Mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat v úterý řekl, že Rusko používá takové létající objekty k provádění průzkumu nebo k odvedení pozornosti ukrajinské protivzdušné obrany.

Témata:  Ukrajina

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:30

Smrt hvězdy kultovního seriálu Derrick. Fritz Wepper se rozhodl ukončit léčbu vážné nemoci

Koncem března zemřel slavný německý herec Fritz Wepper, kterého dobře znali i čeští diváci. Jeho manželka oznámila, že zemřel v mnichovském hospici. Slavnému herci bylo 82 let.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy