Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nákazy koronavirem v Německu přibylo, sedmidenní incidence je rekordní

Německo, ilustrační fotografie.
Německo, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V Německu za uplynulý den přibylo 260.239 případů nákazy koronavirem a 221 úmrtí souvisejících s nemocí covid-19. Sedmidenní incidence, která udává počet nových případů infekce na 100.000 obyvatel, se opět zvýšila a dosáhla rekordní hodnoty 1735.

Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Před týdnem německé úřady hlásily 237.086 infekcí a 249 úmrtí.

V Německu, které má kolem 83 milionů obyvatel, se koronavirová nákaza od začátku epidemie prokázala u 18,55 milionu lidí, z nichž 126.867 nákaze podlehlo. Skutečný počet nakažených ale pravděpodobně bude výrazně vyšší, protože hodně případů není rozpoznáno, upozorňuje agentura DPA.

V Německu je dnešek posledním dnem, kdy ještě platí některá zásadní opatření, od 20. března budou vyžadovány prakticky jen roušky a odstup.

Kancléř Olaf Scholz uvolnění restrikcí hájí. Ve čtvrtek podle DW řekl, že nynější vlna infekcí oproti těm předchozím nevede k ochromujícím číslům úmrtí a infekcí. Proto podle něj nastal čas, aby Německo změnilo přístup ke covidu-19.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

10:22

20. dubna 2025 20:02

Populární žlutá rodinka předpovídá budoucnost 38 let. Přesnost tvůrců Simpsonových je až děsivá

Simpsonovi baví diváky už více než 38 let. Některé scény přitom jako by byly spíše předpovědí budoucnosti než animovaným sitkomem. Od prezidenta Donalda Trumpa, přes pandemii covidu, až po chytré hodinky nebo akvizici studia 20th Century Fox – mnohé jejich „vtipy“ se časem ukázaly jako až znepokojivě přesné předpovědi reality.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Papež František

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.