reklama

Muž byl odsouzen k roku a půl vězení za ublížení na zdraví, jehož se dopustil na své družce. Původně mu však hrozil trest daleko vyšší, neboť obžaloba čin označila za pokus o vraždu. Ten se však vyšetřovatelům nepodařilo prokázat, protože čerstvě zasnoubená matka tří dětí využila práva nevypovídat. Odmítla tak potvrdit svou výpověď krátce po činu, v níž za útočníka označila nastávajícího manžela a zároveň otce jednoho svého potomka.

Pár se zasnoubil před týdnem. Stalo se tak bezprostředně před tím, než měla žena oficiálně potvrdit svou předchozí výpověď, a stát se tak spolužalobcem v nadcházejícím soudním procesu.

Soudce při líčení uvedl, že není dobrým znamením, pokud ženy, které jsou mláceny či bity, násilníky chrání. "Obžalovaný je jeden z těch, co ženě rozbijí nos, když se jim něco nelíbí. To se stalo opakovaně," uvedl.

Důvodem bodnutí družky byla podle soudu žárlivost kvůli tomu, že se sešla se svým bývalým manželem. Podmínečný trest podle soudce nepřicházel v úvahu, protože obžalovaný byl již v minulosti trestán.

Útočník přesto odcházel ze soudní síně spolu se svou snoubenkou a dětmi jako svobodný člověk. Ve vazbě si totiž odseděl již sedm měsíců a mohl být podmínečně propuštěn na svobodu.

reklama