Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehodu letadla v Nepálu nepřežilo 71 lidí, po posledním pohřešovaném se pátrá

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Nejméně 71 obětí si podle nejnovější bilance vyžádala nedělní nehoda letadla v Nepálu. Záchranáři budou pokračovat v pátrání i po posledním pohřešovaném člověku, nepálské úřady ale vyloučily, že by mohl být nalezen živý, informovala agentura Reuters.

Pátrání komplikuje fakt, že se stroj před plánovaným přistáním v turistickém středisku Pokhara zřítil do 300 metrů hluboké rokle. Záchranné týmy při práci používají mimo jiné drony. Zatím poslední tělo se podařilo najít v úterý pozdě odpoledne místního času.

"Již není šance na nalezení žádného přeživšího. Doposud jsme vyprostili 71 těl. Pátrání po tom posledním bude pokračovat," prohlásil dnes vysoký představitel Pokhary Tek Bahádur.

Nedělní havárie je podle agentur nejhorším leteckým neštěstím v Nepálu za posledních 30 let. Na palubě havarovaného stroje nepálské společnosti Yeti Airlines bylo 15 cizinců: pět Indů, čtyři Rusové, dva Jihokorejci a po jednom člověku z Irska, Austrálie, Francie a Argentiny.

Objasnit příčiny nehody by měly pomoci černé skříňky z havarovaného letadla, které byly objeveny v pondělí. V úterý nepálské úřady oznámily, že zařízení obsahující údaje o průběhu letu bude zasláno k analýze do Francie, kde byl letoun ATR 72 vyroben.

Témata:  letecké nehody Nepál

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy