Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejméně tři lidé zemřeli při střelbě na střední škole v St. Louis v USA

Zbraně, ilustrační fotografie. (Foto: Jay Rembert)
Zbraně, ilustrační fotografie. (Foto: Jay Rembert)
Foto: unsplash.com

Blíže zatím neidentifikovaný asi 20letý muž zastřelil dva lidi a dalších šest zranil na střední umělecké škole v americkém St. Louis. Útočníka při přestřelce zabila policie, napsala agentura AP.

Policie podle AP na nouzové volání zareagovala v ranních hodinách (po 16:00 SELČ). Při příjezdu policejních jednotek z oken budovy vyskakovali studenti a varovali, že uvnitř je střelec s "dlouhou pistolí", uvedl na tiskové konferenci místní komisař Mike Sack.

Než zahynul při přestřelce s policií, stihl muž zabít jednu dospělou ženu a jednu dívku. Sack na konferenci odmítl uvést, zda byla dospělá žena ve škole učitelkou.

"I když máme na papíře devět obětí, těch skutečných jsou stovky. Každý, kdo tohle přežil, si s sebou ponese trauma," uvedl vyšetřovatel.

Ve škole bylo před začátkem střelby asi 380 studentů a dveře byly zamčené. Podle odmítla uvést, jak se střelec do budovy dostal.

Dnešní střelba v St. Louis je jednou z desítek, které se ve Spojených státech letos staly. Tou nejtragičtější byl incient v Uvalde v Texasu letos v květnu, kde na základní škole střelec zabil 19 dětí a dva dospělé.

Témata:  střelba v USA policie USA zbraně

Aktuálně se děje

14. července 2024 10:26

Netanjahu: Izrael zatím neví, jestli útok nepřežili velitelé Hamásu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na sobotní tiskové konferenci řekl, že stále není jasné, zdali se armádě při sobotním útoku v Pásmu Gazy podařilo zlikvidovat dva velitele militantního hnutí Hamás. Informoval o tom server Times of Israel

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy