Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němec najížděl autem do přistěhovalců. Nedopadl dobře

Němečtí obyvatelé
Němečtí obyvatelé
Foto: Pixabay

Na neurčito skončí na uzavřeném psychiatrickém oddělení padesátiletý Němec, který před rokem v západoněmeckých městech Bottrop a Essen autem útočil na cizince, přičemž jich 14 zranil. Rozhodl o tom dnes soud v Essenu.

Andreas N. trpí paranoidní schizofrenií a dosud nebyl trestán. Do lidí, které považoval za cizince, najížděl během silvestrovské noci. Policistům po zatčení řekl, že chtěl zabránit teroristickým útokům ze strany syrských či afghánských přistěhovalců. Právě lidé ze Sýrie a z Afghánistánu, včetně několika dětí, patřili k obětem jeho činu.

Muž pocházející z téměř 600tisícového Essenu o cizincích ve své výpovědi hovořil jako o "černých hubách" a "černých nohách", o svém činu pak jako o "uklízení". Také si stěžoval, že marně hledá práci a musí žít ze sociální podpory. Přistěhovalci podle něj pobírají stejné dávky, aniž by pro to kdy co udělali.

Soud dnes konstatoval, že Andreas N. nebyl příčetný a jednal pod dojmem bludu, že musí zabránit teroristickému útoku. Proto nepůjde do vězení, ale na psychiatrii.

Témata:  Německo schizofrenie cizinci

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy