Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němec najížděl autem do přistěhovalců. Nedopadl dobře

Němečtí obyvatelé
Němečtí obyvatelé
Foto: Pixabay

Na neurčito skončí na uzavřeném psychiatrickém oddělení padesátiletý Němec, který před rokem v západoněmeckých městech Bottrop a Essen autem útočil na cizince, přičemž jich 14 zranil. Rozhodl o tom dnes soud v Essenu.

Andreas N. trpí paranoidní schizofrenií a dosud nebyl trestán. Do lidí, které považoval za cizince, najížděl během silvestrovské noci. Policistům po zatčení řekl, že chtěl zabránit teroristickým útokům ze strany syrských či afghánských přistěhovalců. Právě lidé ze Sýrie a z Afghánistánu, včetně několika dětí, patřili k obětem jeho činu.

Muž pocházející z téměř 600tisícového Essenu o cizincích ve své výpovědi hovořil jako o "černých hubách" a "černých nohách", o svém činu pak jako o "uklízení". Také si stěžoval, že marně hledá práci a musí žít ze sociální podpory. Přistěhovalci podle něj pobírají stejné dávky, aniž by pro to kdy co udělali.

Soud dnes konstatoval, že Andreas N. nebyl příčetný a jednal pod dojmem bludu, že musí zabránit teroristickému útoku. Proto nepůjde do vězení, ale na psychiatrii.

Témata:  Německo schizofrenie cizinci

Aktuálně se děje

24. srpna 2026 10:07

Dan Bárta promluvil o politice. Vládní koalici se to nebude líbit

Zpěvák Dan Bárta se během setkání na zámku v Lánech, které uspořádal prezident Petr Pavel, vymezil vůči současnému vládnímu kabinetu Andreje Babiše. V rozhovoru pro portál eXtra.cz zároveň vyjádřil výraznou podporu hlavy státu, kterou ocenil za její věcnost a celkový veřejný projev.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy