reklama

Dosud se toto opatření týkalo pouze osob, které do Německa přicestují letecky. Nyní bude rozšířeno na všechny dopravní prostředky, tedy především na cesty vlakem, lodí či autem.

Lidé dojíždějící přes hranice za prací budou mít podle DPA výjimku. Prokázat se jedním ze třech uvedených dokladů budou muset pouze v případě, že do Německa vstoupí z oblasti s vysokým rizikem nákazy nebo výskytem mutací. Česko nyní do žádné z těchto kategorií nespadá.

Kabinet zdůvodnil zpřísnění restrikcí, schválené ve zkrácené proceduře, snahou co nejvíce předcházet zavlečení koronavirové nákazy ze zahraničí. Současně tím reaguje na nárůst počtu infikovaných v posledních více než třech týdnech. Opatření se kromě cizinců výrazně dotkne i Němců, kteří se budou vracet do vlasti z dovolené v zahraničí.

Vláda dnes také zjednodušila systém klasifikace zemí z pohledu epidemického nebezpečí. Nově zavádí jen dvě kategorie - oblasti s vysokým rizikem nákazy a oblasti se znepokojivým výskytem mutací. Kategorie pro "obyčejné" rizikové oblasti, tedy místa se sedmidenní incidencí vyšší než 50, byla zrušena.

reklama