reklama

Počet nakažených v Německu roste v poslední době poměrně rychle, ale pondělní údaje odrážejí víkendové výsledky celkově nižšího počtu testů. Například ještě v pátek RKI evidoval 23.318 nově potvrzených případů nákazy a rekordních 23.648 pochází z 20. listopadu. Minulé pondělí bylo hlášeno nových případů 11.168.

Německo, které má na 83 milionu obyvatel, eviduje také 147 nových úmrtí infikovaných za posledních 24 hodin. Před týdnem do statistik přibylo 125 zemřelých s covidem-19. Dosud nejvyšší počet 487 zemřelých za den pochází z minulé středy. Obecně úmrtí souvisejících s covidem v Německu v poslední době přibývalo, což se i očekávalo po nárůstech nově infikovaných.

Dohromady už byla infekce v Německu prokázána u 1,183.655 lidí a s virem SARS-CoV-2 zemřelo 18.919 lidí, uvádí RKI. Odhadem přibližně 863.300 se opět uzdravilo.

Takzvané sedmidenní reprodukční číslo bylo podle nedělních údajů RKI 1,1. To znamená, že 100 nakažených nakazilo v týdnu před 16 až osmi dny v průměru dalších 110 dalších lidí. Pokud je reprodukční číslo delší dobu nižší než jedna, epidemie ustupuje.

Německo se minulou středu rozhodlo prodloužit stávající opatření proti šíření koronaviru do 10. ledna. V zemi v současnosti platí částečná uzávěra. Restaurace, kina, divadla a také volnočasová zařízení jsou zavřená. Například školy a školky zůstávají nadále otevřené, vláda udržení jejich prezenčního chodu považuje za klíčové pro ekonomiku.

Soukromá setkání rodin a známých jsou omezena na pět lidí z nejvýše dvou domácností, ale přes vánoční svátky od 23. prosince až do Nového roku se režim zmírní, sejít se tak bude moci až deset lidí z více domácností.

reklama