reklama

Před týdnem byla incidence 5,4 a nejvyšší byla během třetí vlny pandemie 26. dubna tohoto roku (169,3). Poté tento ukazatel poměrně setrvale klesal. V posledních dnech se ale rýsuje možný obrat trendu, před nímž už delší dobu varují experti, a to v souvislosti s šířením zvláště nakažlivé varianty delta.

V celém Německu bylo za posledních 24 hodin podle RKI potvrzeni 31 úmrtí souvisejících s covidem-19. Přesně před týdnem bylo za den 57 zemřelých. Od začátku pandemie německý ústav eviduje 3,731.564 prokázaných případů infikování virem SARS-CoV-2 a 91.062 souvisejících úmrtí. Z nákazy se dosud v Německu vyléčilo odhadem 3,630.500 lidí.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas řekl agentuře DPA a deníku Süddeutsche Zeitung, že by se měla zrušit všechna proticovidová omezení, jakmile dostanou všichni obyvatelé Německa možnost nechat se naočkovat. "S tím můžeme počítat v průběhu srpna," řekl sociálnědemokratický (SPD) politik.

Kancléřka Angela Merkelová slíbila, že všichni lidé v Německu dostanou nabídku k očkování do 21. září. Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn nyní dokonce očekává, že se tohoto cíle podaří dosáhnout už na konci července.

reklama