Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo hlásí přes 17.000 nakažených koronavirem za den, incidence stoupá

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu za poslední den přibylo přes 17.000 nových případů nákazy koronavirem a 92 obětí nemoci covid-19. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha (RKI).

Z jeho údajů také vyplývá, že v sousední zemi už sedmý den v řadě stoupá tak zvaná sedmidenní incidence, tedy průměrný počet infikovaných na 100.000 obyvatel.

Přesně před týdnem hlásily německé úřady bezmála 12.000 nakažených za den, celkem se od začátku pandemie v zemi s 83 miliony obyvatel nakazilo virem SARS-CoV-2 přes 4,4 milionu lidí.

Epidemická situace se v poslední době mírně zhoršuje. Údaj o sedmidenní incidenci dnes vystoupal na hodnotu 80,4. V úterý to bylo 75,1 a před týdnem 65,4.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

4:00

Sněžení i mrazy. Je tady první předpověď počasí na příští týden

Meteorologové už mají první představu o počasí v příštím týdnu. Výrazná změna se neočekává. Přes den bude kolem nuly, v noci má mrznout. Vyloučeno není ani sněžení. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy