Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo hlásí za poslední den 24.736 nových nákaz

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu přibylo za posledních 24 hodin 24.736 nových případů nákazy koronavirem a 264 úmrtí. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na Institut Roberta Kocha (RKI). Přesně před týdnem země zaznamenala 29.518 nově infikovaných a 259 úmrtí, píše agentura DPA.

Od začátku pandemie se v Německu s přibližně 83 miliony obyvatel infikovalo více 3,36 milionu lidí, z nichž 82.544 zemřelo. Skutečná bilance nakažených však podle DPA bude pravděpodobně vyšší, protože mnoho infekcí nebylo odhaleno.

Sedmidenní reprodukční číslo v Německu v současné době činí 0,90, o den dříve to bylo 0,93. Znamená to, že 100 infikovaných lidí nakazilo v průměru zhruba 90 dalších osob.

Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že se šíření infekce zpomaluje. Podle agentury DPA tento údaj podává obraz o dění před osmi až 16 dny.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

4. června 2026 19:41

Dagmar Havlová oznámila, že opouští Knihovnu Václava Havla

Bývalá první dáma Dagmar Havlová se ve světle aktuální kauzy definitivně rozhodla dát ruce pryč od Knihovny Václava Havla. Na sociální síti ve čtvrtek oznámila, že odstupuje od dohody. Úspěšná herečka ale slíbila, že nadále bude střežit odkaz bývalého prezidenta. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy