Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo má 103 nakažených na 100.000 obyvatel

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: pexels.com

V Německu za poslední den potvrdili 17.419 nových případů nákazy koronavirem, před týdnem to bylo 21.953 nových infekcí za den.

Za 24 hodin do dnešního rána zemřelo na komplikace spojené s covidem-19 v Německu 278 lidí, před týdnem 250, napsala agentura DPA s odvoláním na Institut Roberta Kocha (RKI).

Celoněmecký počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní tak je 103,6. Ve středu ráno hodnota činila 107,8, před týdnem 129,1.

Koronavirus se ve zhruba 83milionovém Německu od počátku epidemie prokázal u více než 3,5 milionu lidí. S covidem-19 zemřelo 85.658 pacientů, okolo 3,2 milionu se vyléčilo.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

21. července 2026 21:25

Proč se Harry a Meghan nevrátí do Británie natrvalo? Překvapivě za to nemůže princ William

Rostoucí vliv a moc princezny Kate jsou hlavním důvodem, proč pro prince Harryho a Meghan Markle neexistuje žádná reálná cesta zpět do britské královské rodiny. Přestože král Karel III. svého syna stále miluje a princ William by mohl časem najít způsob, jak s ním z bezpečné vzdálenosti komunikovat, princezna z Walesu představuje pro Harryho osobu, kterou svými kroky definitivně ztratil. Monarchie už vévodu a vévodkyni ze Sussexu k přežití nepotřebuje, což dokazuje i fakt, že po jejich odchodu funguje instituce bez problémů dál.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy