Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo má zásobníky plynu naplněné na 100 procent, oznámil síťový regulátor

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Německo má zásobníky zemního plynu naplněné na 100 procent. Dnes to oznámil síťový regulátor Bundesnetzagentur. Německo ale podle něj plyn pro nadcházející zimu i nadále ukládá. To je možné díky tomu, že provozní kapacita zásobníků je ve skutečnosti nižší než skutečný objem.

Některá úložiště jsou už teď zaplněna z více než 100 procent, naopak největší zásobník v dolnosaském Rehdenu je podle Bundesnetzagentur aktuálně plný z 94,75 procenta.

Témata:  Německo plyn

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 8:32

Do Česka míří Američan s podezřením na nebezpečnou ebolu

Do Česka míří americký lékař, u kterého panuje podezření na nákazu ebolou. Obávané onemocnění se v posledních dnech opět objevilo v Africe, konkrétně v DR Kongo a Ugandě. Podle ministerstva zdravotnictví nepředstavuje tento případ riziko pro českou veřejnost. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy