Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo má zásobníky plynu naplněné z více než 95 procent, dál plyn ukládá

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německo má zásobníky plynu naplněné z více než 95 procent. Oznámil to dnes německý síťový regulátor Bundesnetzagentur. Německo tak s více než dvoutýdenním předstihem splnilo plán přípravy na zimu, který zákonem vyžadoval mít k 1. listopadu zásobníky plné z 95 procent.

"Situace je napjatá a další zhoršení situace nelze vyloučit. Zásobování Německa plynem je ale v tuto chvíli stabilní. Zásobovací bezpečnost Německa je teď zajištěna," sdělil regulační úřad k aktuální situaci v zemi. Oznámil také, že Německo nadále ukládá plyn do zásobníků, které byly k dnešnímu odpoledni naplněny z 95,14 procenta.

Spolkový kancléř Olaf Scholz opakovaně prohlašuje, že Německo je na zimu připraveno. "Pokud se i dál budeme schopní přizpůsobit změněné situaci - občané, firmy i politici - pak nadcházející zimu bezpečně zvládneme," řekl Scholz na úterní strojírenské konferenci v Berlíně.

Ministr hospodářství Robert Habeck ale upozorňuje, že plné zásobníky neznamenají, že Německo má zimu zajištěnou. "Plné zásobníky znamenají relativní bezpečnost," řekl. Podle Habecka je třeba plynem nadále šetřit, aby Německo zimu bezpečně přestálo.

Témata:  Německo zemní plyn

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy