Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo registruje 14.211 nově nakažených, 786 dalších úmrtí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německé laboratoře v uplynulém dni potvrdily dalších 14.211 nakažených a 786 úmrtí v souvislosti s covidem-19.

S odvoláním na Institut Roberta Kocha (RKI) o tom informovala agentura DPA. Ve zhruba 83milionovém Německu se od počátku epidemie potvrdilo bezmála 2,3 milionu infekcí; téměř 60.000 pacientů komplikacím spojeným s covidem-19 podlehlo.

Celoněmecký počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel je za posledních sedm dní 80,7. Pokles tohoto ukazatele zaznamenala většina jednotlivých spolkových zemí.

Minulý týden ve čtvrtek RKI oznámil 17.553 nových infekcí a 941 zemřelých za den. Dosud nejvyšší počet nově hlášených úmrtí je ze 14. ledna, kdy zemřelo 1244 pacientů. Pokud jde o počty nově nakažených, byl rekordní 18. prosinec s přírůstkem 33.777 infekcí. Tehdy ale číslo zahrnovalo i 3500 infekcí zaregistrovaných se zpožděním.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

12. listopadu 2025 8:29

Jiřina Bohdalová a omluva na poslední chvíli. Přijít může i v sobotu

Jiřina Bohdalová by neměla chybět na sobotním pohřbu kardinála Dominika Duky v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Jde již o potvrzenou informaci, ale na poslední chvíli se může všechno změnit. Důkazem je její absence na jedné akci, kde neměla chybět. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.