Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo za neděli zaznamenalo dalších 30 643 případů nákazy koronavirem

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu za poslední den přibylo 30.643 případů nákazy koronavirem a dalších 62 úmrtí spojených s nemocí covid-19. O týden dříve to bylo 23.607 nových případů a 43 úmrtí. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na Institut Roberta Kocha (RKI).

Sedmidenní incidence, tedy počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel, vzrostla na 386,5. O den dříve tento ukazatel činil 372,7. Před týdnem to bylo 303 a před měsícem 95,1.

V Německu, které má kolem 83 milionů obyvatel, se koronavirová infekce od začátku epidemie prokázala u 5,386 milionu lidí, z nichž 99.124 nákaze podlehlo. Skutečný počet nakažených ale pravděpodobně bude výrazně vyšší, protože hodně případů není rozpoznáno, dodala DPA.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

24. listopadu 2025 4:00

Víkendové počasí. Meteorologové naznačili, jak vyvrcholí tento týden

V Česku by i poslední listopadový víkend mohl přinést podobné počasí, jaké jsme pocítili v uplynulých dvou volných dnech. V noci má mrznout a ani přes den se teploty nemusí dostat nad nulu, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Trump připustil pokrok v otázce míru na Ukrajině. Nadšení ale mírní

Americký prezident Donald Trump se v pondělí vyjádřil k progresu v diplomatických jednáních ohledně míru na Ukrajině. Trump naznačil, že se v pozadí může odehrávat "něco dobrého". Podrobnosti ale neprozradil. O pokroku nicméně mluvil už po nedělních rozhovorech ve Švýcarsku americký ministr zahraničí Marco Rubio.