reklama

Zavražděné děti ze Solingenu v Severním Porýní-Vestfálsku byly ve věku jednoho, dvou, tří, šesti a osmi let. Přežil pouze nejstarší syn, který v té době nebyl doma. Matka podle obžaloby děti nejprve omámila sedativy a pak jedno po druhém utopila nebo udusila.

Média po objevení mrtvých napsala, že matka v osudný den ráno poslala jedenáctiletého syna k jeho babičce do několik desítek kilometrů vzdáleného města a sama se pak vydala do Düsseldorfu, kde se vrhla pod vlak. Předtím napsala své matce zprávu, že zabila pět svých dětí, protože už "nemůže pokračovat".

Spouštěčem zločinu, který otřásl Německem, byla podle vyšetřovatelů fotografie, na níž byl ženin manžel se svou novou partnerkou. Žena pak prostřednictvím chatu manželovi vzkázala, že své děti už neuvidí.

Těla byla objevena zakrytá v postelích loni 3. září. Obžalovaná tvrdila, že se do jejího domu vloupal cizí člověk, spoutal ji, donutil ji napsat chatové zprávy a zabil její děti. Advokát Thomas Seifert žádal o zproštění viny s odůvodněním, že podle obhajoby stále existují pochybnosti o tom, že zločin spáchala jeho klientka.