Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neštěstí v ruském hostelu: Prasklo potrubí s horkou vodou, pět mrtvých

Ruská policie, ilustrační fotografie
Ruská policie, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto ABCNews

Při havárii potrubí s horkou vodou zemřelo ve sklepním hostelu v ruském Permu pět lidí a dalších šest utrpělo popáleniny. Mezi oběťmi je i dítě. S odvoláním na záchranné složky o tom dnes informovala agentura AP.

Malá ubytovna nižší cenové kategorie, kde se neštěstí v noci na dnešek odehrálo, se nachází ve sklepě obytného domu v Permu na východě evropského Ruska. Všechny oběti, mezi nimiž bylo i dítě, byly podle úřadů hosté. Tři ze zraněných museli být převezeni do nemocnice s popáleninami.

Záchranáři byli na místě po deseti minutách, policie nyní neštěstí vyšetřuje jako trestný čin z nedbalosti.

"Hostely by neměly být ve sklepech, kde se nachází veškeré potrubí," uvedl v souvislosti s neštěstím člen Rady federace, horní komory ruského parlamentu, Oleg Melničenko. Loni parlament zakázal otevírat nové hostely nebo hotelové pokoje ve sklepních prostorách a podle Melničenka by zákonodárci měli zvážit, zda takovéto ubytovávání nezakázat úplně.

Témata:  Rusko hotely neštěstí policie Rusko

Související

Aktuálně se děje

16. dubna 2026 5:00

Počasí se o víkendu změní, teplo vystřídá déšť

Nadcházející víkend nabídne dvě tváře jara. Zatímco sobota bude přát výletům a venkovním aktivitám, v neděli musíme počítat s citelnou změnou a deštníky budou nezbytnou výbavou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Péter Magyar (TISZA)

Komentář

Přivede Magyar Maďarsko do eurozóny? Trhy naznačují odpověď

Trhy o tom zatím rozhodně přesvědčeny nejsou. Výnos maďarských dluhopisů sice po jeho volebním triumfu citelně klesl. I tak se však rozdíl ve výnosu (spread) desetiletých maďarských a desetiletých slovenských dluhopisů drží o něco výše než v průměru v letech 2018 a 2019. A to eurové Slovensko rozhodně rozpočtově nehospodaří nikterak ukázkově.