Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Netanjahu nemá zájem o mír, jednat s ním ale budu, uvedl palestinský vůdce

Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu
Foto: dailymail.co.uk **dailymail.co.uk**

Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás uvedl, že bude muset jednat s Benjaminem Netanjahuem, ačkoli se domnívá, že Netanjahu nemá zájem o mírový proces. Netanjahuova pravicová strana Likud vyhrála nedávné izraelské volby a izraelský prezident Jicchak Herzog v neděli pověřil expremiéra Netanjahua sestavením nové vlády. Informovala o tom agentura Reuters.

"Znám Netanjahua již dlouho, od 90. let... Je to člověk, který nevěří v mír, ale nemám jinou možnost než s ním jednat," řekl Abbás palestinské televizi v rozhovoru, který byl odvysílán v neděli. Podle Abbáse musí mít desítky let dlouhý konflikt mezi Izraelci a Palestinci mírové řešení.

"Mám s Izraelem problém, Izrael okupuje moji půdu a moji zemi. Kdo bude premiér? Netanjahu. Jsem nucen s ním jednat," prohlásil Abbás.

Rozhovory zprostředkované Spojenými státy, jejichž cílem bylo vytvoření palestinského státu na území okupovaném Izraelem, zkrachovaly v roce 2014.

Témata:  Benjamin Netanjahu Palestina

Aktuálně se děje

17. června 2024 15:53

V Libavé explodovala munice, armáda potvrdila jedno úmrtí

Ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce došlo dopoledne během plánovaného výcviku pyrotechniků k výbuchu zatím nespecifikované munice. Na místě zasahovaly vrtulníky Zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo obrany později informovalo, že výbuch si vyžádal jednu oběť.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy