reklama

Poničená budova ohrožuje bezpečný přístup k sousednímu paneláku, který byl rovněž evakuován.

Statici již v neděli za nevyhnutelné označili odstranění nejméně čtyř vrchních podlaží poškozeného domu, ve kterém výbuch a oheň poničily také střechu a celé schodiště. Vlastníci bytů podle listu Korzár souhlasili se zbouráním celého domu, bude-li to nutné.

Až do alespoň částečné demolice poškozené bytovky se do svých bytů nebudou moci podle Turčanové vrátit ani obyvatelé sousedního bytového domu. Úřady vlastníkům tamních bytů dnes umožnily alespoň provizorní zajištění oken, které tlaková vlna při výbuchu rozbila.

Prostor kolem poničeného obytného domu policie spolu s vojáky uzavřela. Statici varovali, že z budovy může padat uvolněný materiál.

Policie umožnila obyvatelům poškozeného bytového domu požádat o nové osobní doklady přednostně a bez poplatku za jejich vystavení.

Přesnou příčinu neštěstí úřady zatím neoznámily. Policejní vyšetřovatel ale v souvislosti s případem obvinil tři osoby z obecného ohrožení. Policie tak učinila poté, co podle médií zadržela jednatele stavební firmy a dělníky, kteří těsně před explozí v Mukačevské ulici prováděli výkopové práce. Podle médií existuje podezření, že výbuch souvisel s předěláváním plynového potrubí.

reklama