Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nizozemsku hrozil teroristický útok. Policie zasáhla na poslední chvíli

Nizozemí
Nizozemí
Foto: Pixabay

Nizozemská policie zatkla dva muže ve věku 20 a 34 let, které podezírá z přípravy islamistického útoku. Podle tiskových agentur to dnes oznámili nizozemští prokurátoři. Vyšetřovatelé se domnívají, že dvojice chtěla při plánovaném atentátu použít výbušné vesty a vozidlo či vozidla s bombou.

Podle státních zástupců jsou podezřelí z města Zoetermeer, které leží několik kilometrů východně od Haagu. Zadrženi byli v pondělí na základě informací od nizozemské rozvědky AIVD.

V bytě jednoho z mužů našli policisté sekeru a dýku ukryté ve stropě, ani u jednoho se však nenašly výbušniny či střelné zbraně.

Podle agentury AP jsou muži podezíráni z toho, že chtěli provést útok kolem přelomu roku, přičemž zamýšlený cíl nebyl ihned zřejmý. AIVD policii sdělila, že podezřelí hodlají vykonat džihádistický útok a že "údajně plánují použít výbušniny a absolvovat trénink ohledně jejich použití".

Témata:  policie Nizozemí terorismus Nizozemí

Aktuálně se děje

21. května 2024 17:22

Tusk obvinil ruské agenty ze založení velkého požáru ve Varšavě

Polský premiér Donald Tusk označil za pravděpodobné, že za nedávným velkým požárem obchodního centra ve Varšavě jsou ruské tajné služby. Polsko má také disponovat informacemi, že Rusko na svém území soustřeďuje migranty, které následně využívá k nátlaku na společné hranici s Polskem. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy