reklama

Terčem ostřelování se stal podle gubernátora Charkovské oblasti Oleha Syněhubova také Kupjansk, kde byli zraněni dva lidé, 41letý muž a 65letá žena.

"Nepřítel zaútočil na oblastní středisko a jeho předměstí raketami," napsal Tymošenko k situaci v Záporožské oblasti. Jedna z raket dopadla v Záporoží vedle pětipodlažního obytného domu. Úlomky z rozbitých oken zranily pět lidí, včetně dvou dětí ve věku devíti a 15 let. Děti byly hospitalizovány. Nosná konstrukce domu nebyla poškozena.

Další raketa zasáhla podnik na okraji Záporoží, kde způsobila požár. Zranění podle Tymošenka nebyli hlášeni, na místě zasahují záchranáři.

"Škody jsou na civilních, obytných i průmyslových objektech. Dostali jsme informaci o několika lehce raněných," napsal dříve na sociálních sítích šéf oblastní správy Oleksandr Staruch. Tajemník radnice Anatolij Kurtjev v jiném příspěvku doplnil, že se všem zraněným dostává zdravotní pomoci.

Ruské jednotky podle Tymošenka ostřelovali také dětskou nemocnici v Chersonu na jihu země. "Rusové dále terorizují chersonské nemocnice. Tentokráte ostřelovali tu dětskou. Rozbili asi 30 oken v budově určené pro péči o novorozence," uvedl. Dodal, že budova je prázdná a že nejsou informace o tom, že by byl někdo zraněn.

V jiné chersonské čtvrti ruské granáty zasáhly internát a obytný dům, ve kterém se podle předběžných údajů ví o jedné mrtvé. Tato žena na místě podlehla zraněním způsobeným střepinami, později doplnil Januševyč. Rusové v neděli podle něj ostřelovali Chersonskou oblast devadesátkrát, z toho jednadvacetkrát se pod palbu dostal Cherson, kde Rusové úmyslně ostřelovali sídlo Červeného kříže, městskou nemocnici a středisko pro rehabilitaci postižených dětí. Nedělní ostřelování si vyžádalo tři mrtvé a 14 zraněných civilistů, dodal.

V sobotu ruské síly zasáhly devítipodlažní dům v ukrajinském Dnipru a způsobily při tom mnoho obětí na životech. Ukrajinské úřady zatím potvrdily 40 mrtvých, další desítky se stále pohřešují.